Artyści

Katalog twórców

W tym miejscu pokazujemy profile artystów, z którymi mieliśmy okazję współpracować. Tworzyli dla nas najlepsi – zarówno początkujący, jak i wybitni i uznani projektanci i rzeźbiarze.

 

Drapikowski Kamil

Kamil Drapikowski jest absolwentem Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom zrealizowany pod kierunkiem prof. S. Radwańskiego obronił z wyróżnieniem w roku 2005. W swoich pracach stara się sformułować wypowiedź tak, aby była ona czytelna, ale nie dosłowna, łącząc to co dawne i odległe z formą współczesnego wyrazu. Językiem plastycznym opisuje to co metafizyczne kreując wrażliwość odbiorcy, pozostawiając mu jednak przestrzeń do interpretacji. Swoją współczesną formę wypowiedzi artystycznej często formułuje stosując dawne techniki rzeźbiarskie.

Poczytaj o artyście strona artysty

Dyląg Michał

Poczytaj o artyście

Molenda Marian

Urodził się w Baranowie Lubelskim w 1958 roku, jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Studiował na Wydziale Rzeźby PWSSP w Gdańsku w pracowni rzeźby prof. Franciszka Duszenki. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w 1983 roku. W latach 1983–1984 był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za długoletnią pracę pedagogiczną. Jest kierownikiem Katedry Sztuk Pięknych, prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego z tytułem profesora zwyczajnego.

Poczytaj o artyście strona artysty

Pichurski Wit

Poczytaj o artyście

Piechnik Jerzy

Poczytaj o artyście

Schneider Horst

Poczytaj o artyście

Słowik Kamil

Rzeźbiarz, projektant, absolwent Akadami Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Działa na polu rzeźby w przestrzeni publicznej, konserwacji dzieł sztuki oraz projektowania. Uczestnik ogólnopolskich konkursów rzeźbiarskich. Autor medalu im. Marii Grzegorzewskiej i pomnika Wojciecha Roberta Portiusa w Krośnie, nagrodzony uczestnik konkursu na pomnik Rodziny Jednorożców w Łodzi. W swojej twórczości najchętniej podejmuje tematy związane z człowiekiem w relacji do współczesności, a także wzajemnej relacji form.

Poczytaj o artyście strona artysty

Thorarinsdottir Steinunn

Poczytaj o artyście strona artysty

Thorsteinsson Orn

Poczytaj o artyście