Drapikowski Kamil

Kamil Drapikowski jest autorem modeli srebrnych prac wykonywanych w pracowni Drapikowski Studio m.in.: rzeźb św. Pawła Pustelnika i Kazimierza Jagiellończyka do Ołtarza Jasnogórskiego, a także srebrnej nastawy ołtarzowej zrealizowanej na zamówienie kard. Stanisława Dziwisza do kaplicy arcybiskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3. Tematem tej pracy była droga do świętości Jana Pawła II. Jest także współautorem srebrnej rzeźby św. Michała Archanioła ofiarowanej do włoskiego sanktuarium na Monte Sant’ Angelo w Gargano.
Kamil Drapikowski wykonał również zewnętrzną część nastawy ołtarzowej do Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu przy III i IV stacji Drogi Krzyżowej przy Via Dolorosa w Jerozolimie. W roku 2012 współtworzył ołtarz adoracji zrealizowany do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Ozornoje w Kazachstanie.
Zrealizował także wiele prac pomnikowych w Polsce i na świecie m.in.: wykonany w 2008 roku pomnik-fontannę św. siostry Faustyny Kowalskiej umiejscowiony przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, a także pomnik Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Solcu Kujawskim. Jego marmurowa rzeźba przedstawiająca św. Michała Archanioła prezentowana była w Muzeum Narodowym w Gdańsku. W 2010 roku wykonał marmurowy pomnik św. siostry Faustyny Kowalskiej do Stockbridge, Massachusetts w Stanach Zjednoczonych, a także figurę Matki Bożej Apokaliptycznej na Wzgórzu Jasnogórskim u stóp klasztoru paulińskiego. W roku 2012 odtworzył ponad 2 metrową srebrną szatę do obrazu Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym.
Aktualnie wraz z firmą Drapikowski Studio pracuje nad realizacją Ołatarza Adoracji Najświętszego Sakramentu do sanktuarium w Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
Warto dodać, że Kamil Drapikowski jest również laureatem nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Strona artysty

Zobacz galerię video