Referencje

Zaufało nam wiele firm, instytucji państwowych i kościelnych, artystów i osób prywatnych. Poniżej referencje od  naszych zadowolonych klientów.

Pomnik Stanisława Szozdy

Pomnik wybitnego kolarza Stanisława Szozdy autorstwa p. Przemysława Wolnego zamontowany w Prudniku, z którym to miastem sportowiec był związany.🚵‍♂️
Pomnik powstał z inicjatywy władz powiatu prudnickiego, dzięki dofinansowaniu projektu z funduszy europejskich Euroregionu Pradziad.

Makieta spichlerzy w Grudziądzu

Rok 2022 rozpoczęliśmy wykonaniem makiety z brązu o wym. 100 cm x 50 cm . Makieta przedstawia zespół spichlerzy w Grudziądzu. Odlew został wykonany na zlecenie firmy ArtRossignol ze Starego Zamościa, a autorem modelu jest rzeźbiarz Kamil Słowik.

Makieta Starego Miasta i Śródmieścia Lublina

W listopadzie 2021 na zlecenie firmy Artrossignol powstała w naszej odlewni makieta Starego Miasta i Śródmieścia Lublina. Autorem modelu jest p. Kamil Słowik.

Jan Paweł II

W stałej ofercie naszej firmy posiadamy model pomnika Jana Pawła 2 autorstwa Ireny i Jerzego Piechników. Podobieństwo JP 2 uchwycone w rzeźbionej postaci zostało docenione przez Biskupa Kieleckiego ks. Kazimierza Ryczana oraz przez Jego Świętobliwość Jana Pawła 2.

Makieta Krosno

Na zlecenie firmy ArtRossignol Kamil Słowik odlano w naszej odlewni największą w Polsce makietę z brązu. Makieta starówki krośnieńskiej ma średnicę 290 cm i w całości została zaprojektowana przez artystę Kamila Słowika.

Pomnik Władysława Opolczyka w Opolu

Na zlecenie Studio Rzeźby Jagodziński-Jagenmeer z Torunia wykonaliśmy ponad 2,5 metrowy pomnik Księcia Władysława Opolczyka, który został odsłonięty 23 kwietnia 2021 w Opolu na terenie Zamku Górnego.

Niedźwiadki Adamów

W 2019 roku na zlecenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Adamowie zrealizowaliśmy projekt wykonania 5 niedźwiadków w ramach projektu Rewitalizacji Centrum Adamowa – “Plac Niedźwiedzi”. Autorem projektów i modeli był pan Przemysław Wolny.

Pomnik konny Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nysie

W 2018 roku w Nysie stanął pomnik konny Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zlecenie zostało wykonane na zlecenie Pracowni Rzeźbiarskiej prof. Mariana Molendy, z którym nasza odlewnia współpracuje od ponad 30 lat.

Pomnik konny Księcia Kazimierza I Opolskiego

W roku 2018 na opolskim rynku stanął pomnik Księcia Kazimierza I Opolskiego autorstwa znanego opolskiego artysty rzeźbiarza Wita Pichurskiego.

Makieta ratusza w Brzegu

W grudniu 2020 wspólnie z firmą CUSTOM CUBE  zrealizowaliśmy projekt makiety ratusza w Brzegu. Model makiety wykonał artysta Kamil Słowik z firmy ARTROSSIGNOL. Makieta wykonana z brązu miała wymiar 100 cm x 60 cm x 50 cm.

Makieta Krapkowice

W listopadzie 2018 roku w miejscowości Krapkowice została zamontowana makieta tejże miejscowości wg projektu i modelu pana Przemysława Wolnego.

Konie do fontanny w Janowie Podlaskim

Na zlecenie firmy UBiT z Białej Podlaskiej przez ponad rok realizowaliśmy projekt wykonania z brązu  rodziny koni (klacz, ogier, źrebak). Pierwowzór rzeźb został wykonany przez p. Arkadiusza Markiewicza , a modele w skali 1:1 powstały w pracowni p.Przemysława Wolnego. Rzeźby zostały zamontowane w fontannie w centrum Janowa Podlaskiego.

Ławeczka ks.Ignacego Skorupki w Siedlcach

W sierpniu 2020 roku została zrealizowana kolejna ławeczka autorstwa p. Michałą Dyląga. Tym razem to postać ks.Ignacego Skorupki posadowiona przed siedzibą firmy M3 Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego.

Ławeczka Jeremi Przybora - Białobrzegi

Nasza odlewnia wraz z Michałem Dylągiem  została zwycięzcą  na projekt rzeźby Ławeczki Jeremiego Przybory w Białobrzegach.  Wykonaliśmy ławeczkę z postacią poety oraz rzeźby gęsi kojarzących się z Białobrzegami, a także 12 tablic historycznych.